choinka
Czy zastanawiałaś/łeś się co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze w świętach? Dla mnie, czas spędzony z rodziną oraz uśmiechy na twarzach bliskich. Jak możemy wywołać taki uśmiech? Dobrym pomysłem jest podarowanie kartki z życzeniami płynącymi prosto z serca. 

Poniżej przedstawiam Ci kilka prostych propozycji kartek świątecznych, które można przygotować wspólnie z dziećmi.   
 
1. Zygzakowata choinka
Potrzebujemy:
❄kartkę z kolorowego bloku technicznego
❄wstążkę
❄cekiny na przykład w kształcie gwiazdek
❄pompon- najlepiej żółty
❄klej
❄nożyczki
gwiazdki
Kolorową kartkę z bloku technicznego składamy na pół. Następnie pomagamy dziecku stworzyć zygzak z wstążki na kształt choinki. Potem dziecko ozdabia ją według własnego uznania cekinami. Możemy zaproponować pompon w miejsce gwiazdki na czubek choinki. 
 
2. Życzenia od Rudolfa
 
renifer
Potrzebujemy:
❄kartkę z kolorowego bloku technicznego
❄brązowy filc
❄czerwony pomponik
❄brązową folię piankową
❄oczka samoprzylepne
❄kartkę białego papieru
❄klej
❄nożyczki
❄marker bądź flamaster
renifer
Z brązowego filcu wycinamy koło, które dziecko nakleja na złożoną kartkę bloku technicznego. Potem nakleja na nie samoprzylepne oczka, czerwony pomponik oraz rogi (wycięte z folii piankowej) tworząc w ten sposób mordkę naszego Rudolfa. Następnie wycinamy z białej kartki nieregularny kształt przypominający "chmurkę". Dziecko nakleja ją poniżej renifera i tworzymy napis.
 
3. Graficzna choinka
 
różowo
Potrzebujemy:
❄kartkę z kolorowego bloku technicznego
❄taśmy washi tape
❄cekiny w kształcie gwiazdek
❄klej
❄nożyczki
produkty
Na złożoną na pół kartkę z bloku technicznego dziecko nakleja paski z taśm washi tape. W razie potrzeby pomagamy dopasować ich długość. Potem dziecko ozdabia choinkę naklejając cekiny w kształcie gwiazdek i gotowe. 
 
4. Rozświetlamy czarną noc
 
brokat
Potrzebujemy:
❄czarną kartkę z bloku technicznego
❄dwie brokatowe folie piankowe
❄cekiny w kształcie gwiazdek
❄watę
❄ozdobny dziurkacz
❄klej
❄nożyczki
dziurkacz ozdobny
Czarną kartkę z bloku technicznego składamy na pół. Z zielonej, brokatowej folii piankowej wycinamy trójkąt. Dziecko nakleja go na kartkę. Następnie pomagamy z złotej, brokatowej folii piankowej wyciąć kształt na przykład kokardki ozdobnym dziurkaczem. Dziecko nakleja go na czubku choinki. Na jej dół dokleja watę imitującą śnieg oraz gdzieniegdzie gwiazdki. 
 
5. Kolorowe bombille
 
gwiazdki
Potrzebujemy:
❄ kolorowy blok techniczny
❄cekiny na przykład w kształcie gwiazdek
❄klej
❄nożyczki
❄cienkopis
kolorowy papier
Z kolorowego papieru wycinamy sześć kół. Następnie sklejamy je po trzy tak by powstały przestrzenne bombki, które  dziecko nakleja na złożoną kartkę bloku technicznego.  Bombki dziecko może przyozdobić cekinami w kształcie gwiazdek. Pamiętajmy o dorysowaniu cienkopisem sznureczków na których są one zamocowane. 
 
6. Prezentowy zawrót głowy
 
papiery do opakowywania
Potrzebujemy:
❄kartkę z kolorowego bloku technicznego
❄papier do pakowania prezentów- najlepiej dwa wzory
❄brokatową folię piankową
❄dziurkacz ozdobny
❄klej
❄nożyczki
 
Z kolorowego papieru do pakowania prezentów wycinamy różnej wielkości kwadraty, które dziecko nakleja na kartkę. Następnie wycina z pomocą dorosłego ozdobnym dziurkaczem z folii piankowej kształt kokardki, który nakleja na prezentach.Mam nadzieję, że Cię zainspirowałam :)Więcej pomysłów w bożonarodzeniowym klimacie znajdziesz, klikając-TUTAJ

W komentarzu podziel się ze mną swoim zdaniem na temat posta😸

 
 

2 komentarze: