Olaf bałwan Rudolf
Czujecie święta? W niejednym domu jest już ubrana choinka, pachnie mandarynkami czy piernikami. Istnieją  bowiem nieodłączne elementy, które kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem. Dziś mam dla Ciebie pomysł pracy plastycznej. Podstawą będą rolki po papierze toaletowym, które bardzo często wykorzystuje w pracy z dziećmi. Stworzymy cztery postacie, które są integralną częścią przeżywanego teraz czasu.

1. Mikołaj

Potrzebujemy:
❄rolkę po papierze toaletowym
❄farby: czerwoną i żółtą
❄gąbkę
❄czerwony drucik kreatywny
❄oczka samoprzylepne
❄płatek kosmetyczny
 ❄pomponiki; biały i czerwony
❄pasek czarnego filcu
❄brokatową, złotą folie piankową
❄ołówek
❄klej
❄nożyczki

mikołaj
Najpierw dorosły zaznacza ołówkiem na rolce po papierze toaletowym fragment, który będzie twarzą Mikołaja. Dziecko maluje za pomocą gąbki rolkę czerwoną farbą, a zaznaczony fragment żółtą. Ta metoda jest o wiele łatwiejsza niż malowanie pędzlem. Już 3 letnie dziecko z łatwością da radę postemplować rolkę. Następnie odstawiamy ją do wyschnięcia. Dorosły wycina brodę z płatka kosmetycznego, pasek z czarnego filcu (jego długość musi wystarczyć by owinąć rolkę) oraz kwadracik z brokatowej, złotej folii piankowej. Dziecko nakleja wszystkie elementy. W razie wątpliwości należy podpowiedzieć co ma znajdować się w danym miejscu. Potem dorosły pomaga dziecku zawinąć drucik kreatywny wokół ołówka, rozkłada tak powstałą sprężynkę i wspólnie z dzieckiem mocuje ją jako czapkę. Do drucika można dokleić biały pompon dla lepszego efektu. 

2. Rudolf Czerwononosy 

Potrzebujemy:
❄rolkę po papierze toaletowym
❄brązową farbę
❄gąbkę
❄brązowe druciki kreatywne
❄oczka samoprzylepne
 ❄czerwony pomponik
❄klej
❄nożyczki

renifer
Dziecko stempluje rolkę po papierze toaletowym brązową farbą. Następnie odstawiamy ją do wyschnięcia. Potem dorosły nacina dwie dziurki w miejscu rogów. Dziecko nakleja oczka i pompon w odpowiednie miejsca oraz przymocowuje rogi (które wcześniej dorosły stworzył z drucików kreatywnych). 

3. Elf

Potrzebujemy:
❄rolkę po papierze toaletowym
❄farby: zieloną i żółtą
❄gąbkę
❄dwukolorowy drucik kreatywny
❄oczka samoprzylepne
 ❄żółty pomponik
❄pasek zielonego filcu
❄ołówek
❄klej
❄nożyczki

elf
Dorosły zaznacza ołówkiem na rolce po papierze toaletowym fragment, który będzie twarzą Elfa. Dziecko maluje za pomocą gąbki rolkę zieloną farbą, a zaznaczony fragment żółtą. Następnie odstawiamy ją do wyschnięcia. Dorosły wycina pasek z zielonego filcu (jego długość musi wystarczyć by owinąć rolkę). Dziecko nakleja wszystkie elementy. W razie wątpliwości należy podpowiedzieć co ma znajdować się w danym miejscu. Potem dorosły pomaga dziecku zawinąć drucik kreatywny wokół ołówka, rozkłada tak powstałą sprężynkę i wspólnie z dzieckiem mocuje ją jako czapkę. 

4. Bałwanek Olaf

Potrzebujemy:
❄rolkę po papierze toaletowym
❄białą farbę
❄gąbkę
❄druciki kreatywne: brązowe i pomarańczowy
❄oczka samoprzylepne
 ❄czarne pomponiki
❄klej
❄nożyczki
 
bałwan
Dziecko stempluje rolkę po papierze toaletowym białą farbą. Następnie odstawiamy ją do wyschnięcia. Potem dorosły nacina dwie dziurki w miejscu gałęzi bałwanka. Dziecko nakleja oczka i pompony w odpowiednie miejsca oraz przymocowuje marchew i gałęzie (które wcześniej dorosły stworzył z drucików kreatywnych).  

Więcej pomysłów w bożonarodzeniowym klimacie znajdziesz, klikając-TUTAJ.

W komentarzu podziel się ze mną swoim zdaniem na temat posta😸

 
 

Brak komentarzy: