sowa pingwin królik miś mysz
Jednym z etapów ćwiczeń wstępnych są ćwiczenia oddechowe. Ich zadaniem jest między innymi zwiększyć pojemność płuc, nauka ekonomicznego gospodarowania powietrzem podczas mówienia czy wyrobienie umiejętności oddychania przez nos. Istotne jest również wykształcenie prawidłowego oddychania czyli skrócenie fazy wdechu, a wydłużenie fazy wydechu. 

Pamiętajmy!

by zawsze przed wykonywaniem ćwiczenia zaprezentować dziecku jak ma pobierać powietrze i jak wydychać. 

Zasady prowadzenia ćwiczeń:

Ćwiczenia należy prowadzić w przewietrzonym pomieszczeniu w różnych pozycjach: leżącej, siedzącej i stojącej. Ważne by nie przekroczyć około 5 minut ćwiczeń, ponieważ może dojść do hiperwentylacji dziecka. Ćwiczeń nie stosuje się u dzieci z epilepsją czy infekcjami górnych dróg oddechowych.

Najlepiej, gdy ćwiczenia są skorelowane z tematyką zajęć oraz można przeprowadzić je w formie zabawy. Poniżej znajdziecie zestawienie TOP 10 pomocy, które można w prosty i szybki sposób przygotować.

 

koty

 Potrzebujesz:

kolorowe kieliszki

filc lub folie piankową
oczka samoprzylepne
klej

Następnie wystarczy na kolorowe, plastikowe kieliszki nakleić samoprzylepne oczka oraz elementy charakterystyczne z filcu lub folii piankowej.

 

sowy

Opis ćwiczenia:

Dziecko dmucha na zwierzątko tak by poruszyło się do przodu. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie dzieciom wyścigów.  Na pewno będzie wiele radości i niechęci do przerwania ćwiczenia.


W komentarzu podziel się ze mną swoim zdaniem na temat posta😸

 
 

8 komentarzy: