Hej!

Nazywam się Kinga Kaczmarczyk. Witaj na moim blogu.

Swoją przygodę z pedagogiką zaczęłam już na etapie liceum kiedy to byłam wolontariuszką w świetlicy środowiskowej. Jednak wtedy nie wiedziałam jeszcze, że stanie się ona nieodłącznym elementem mojego życia. Aktualnie stałam się absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jestem pedagogiem specjalnym (ukończyłam surdopedagogikę oraz edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną) jak również nauczycielką wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej.
Studia były czasem nie tylko zdobywania wiedzy teoretycznej, ale również praktyk. Wtedy to ostatecznie stwierdziłam, że łączę swoją przyszłość z dziećmi z niepełnosprawnościami. Zaangażowałam się w koła studenckie, dzięki którym mogłam brać udział w różnorodnych wydarzeniach charytatywnych takich jak rejestracja dawców szpiku z fundacji DKMS. Dodatkowo byłam wolontariuszką w Instytucie dla Głuchoniemych oraz jestem w Instytucie Matki i Dziecka (z którym jestem związana jako pacjentka od 2000r.).
selfie
Co więcej dzięki kursowi ITW zdobyłam kwalifikacje wychowawcy wypoczynku i  animatora czasu wolnego. Od kilku lat pracuję jako niania (w tym dzieci z niepełnosprawnościami). Stąd głównie pomysł na bloga. W 2017 założyłam kalakiedukacja.pl, którego myślą przewodnią jest chęć stworzenia bazy pomysłów jak kreatywnie można spędzać czas   
z dzieckiem jednocześnie wspierając jego rozwój. Więcej o tym przeczytacie w zakładce O BLOGU.
Na koniec zdradzę Wam, że jestem pochłaniaczką książek (za równo publikacji polskich jak i anglojęzycznych).
Jak widać jestem na początku drogi jednak stale się rozwijam, biorę udział w różnorodnych szkoleniach i konferencjach. Aktualnie jestem studentką Filologii Polskiego Języka Migowego na Uniwersytecie Warszawskim. To pierwsze w historii i jedyne w Polsce wielospecjalistyczne studia umożliwiające zdobycie kompetencji z zakresu znajomości Polskiego Języka Migowego oraz wiedzy o środowisku Głuchych. Planuję również studia podyplomowe z terapii pedagogicznej oraz dalszą pracę z dziećmi z niepełnosprawnościami.  
Do mojego mini zespołu należy również moja siostra Izabela, która wspiera mnie w kwestiach grafiki bloga, obróbki zdjęć oraz prowadzenia social mediów.

Ulubiony cytat
Poza przygotowaniem zawodowym człowieka, poza jego wykształceniem, najkorzystniejszą, najbardziej podstawową
i decydującą wartością w jego życiu jest jego człowieczeństwo.”
Maria Grzegorzewska


Pozdrawiam,
Kinga Kaczmarczyk

Brak komentarzy: