Kalendarz adwentowy nie tylko dla dzieci


święta
Grudzień od zawsze jest dla mnie czasem oczekiwania na święta. Uwielbiam przystrojone witryny sklepów, poszukiwanie prezentów dla bliskich oraz przede wszystkim kalendarze adwentowe. Są one dla mnie sposobem do przypomnienia sobie w całej tej komercyjnej otoczce co powinno być najważniejsze w tym czasie. W stworzonych dla Was kalendarzach również skupiłam się na walorze wychowawczym i przemyciłam kilka zadań edukacyjnych. 🤶 

Kalendarz adwentowy powinien angażować całą rodzinę, dlatego stworzyłam  kilka wersji. Mam nadzieję, że odnajdziesz idealną dla siebie. Dwie z nich zawierają zadania (zarówno wersja dla dzieci jak i dla dorosłych). Jeden z wariantów to kalmbury- możecie losować codziennie jeden obrazek lub grać w nie jednorazowo. Inny plik zawiera kółeczka bez zadań, w które samodzielnie możecie wpisywać własne pomysły.

Jak może wyglądać kalendarz adwentowy?

 • choinka- na brystolu możemy narysować choinkę. Następnie odrysować na kolorowych kartkach bombki, na każdej napisać liczbę, a poszczególne zadania nakleić na ich tyle. Bombki przyczepić do choinki i gotowe.
 • skarpetki- dość standardowy pomysł. Do każdej skarpetki wkładamy zadanie. Pamiętajcie, że skarpetka sama w sobie może być super prezentem.
 • torebeczki- zadania możemy również umieścić w papierowych torebeczkach własnoręcznie ozdobionych w klimacie świątecznym.
 • domek- innym sposobem jest schowanie zadań do ozdobionych rolek po papierze toaletowym. Dobrym pomysłem jest sklejenie ich w formę domku.
 • listy od Mikołaja- na sznurku należy zaczepić 24 koperty. Każda z nich zawiera jedno zadanie.
 • pudełeczka- idealnym pomysłem jest schowanie zadań do pudełek z liczbami. Mogą to być na przykład pudełeczka po zapałkach oklejone ozdobnymi taśmami lub papierem kolorowym.

Gdzie szukać inspiracji?

  Jeśli chcesz pobrać wybrany kalendarz wystarczy, że naciśniesz szary napis, znajdziesz tam gotowy plik PDF.
  Zapraszam Cię również na mój 
  FB i Instagram.
  W komentarzu podziel się ze mną swoim zdaniem na temat posta ;)

  Komentarze